Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Понеділок, 23.10.2017, 05:24





Ви увійшли як Гость
Група "Гости"
 
Меню сайту
Наше опитування
Чому Ви не ділитеся своїми напрацюваннями? =) ?
Всего ответов: 233
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гость,
Форма входу

Гость,

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Конспект заняття з правового виховання (старший вік)

 

Конспект заняття

з правового виховання

для старшого дошкільного віку

Тема: "Пригоди Незнайки або як чудово все на світі знати"

Програмовий зміст. Закріпити знання дітей про основні права дитини (право на харчування, право на освіту, право на лікування, право на любов та піклування, право на сім’ю), про документи «Конвенція ООН», «Декларація прав дітей»; заохочувати осмислювати свої права, сприяти дотриманню їх.

Закріпити уявлення дітей про надходження в сімейний бюджет: доходи та витрати, уміння оперувати грошима.

Продовжувати вчити розв’язувати арифметичні задачі, викладати та вирішувати приклади на додавання та віднімання; закріплювати геометричні фігури, вміння рахувати в межах 10; робити звуковий аналіз слова.

Розвивати логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення; вміння розрізнювати різні види емоцій та передавати їх мімікой та жестами.

Виховувати культуру спілкування, бажання вести здоровий образ життя, бажання вчитися.

 

Матеріали: книга «Незнайка та його друзі», клубок «емоцій», шапочки для казкових героїв (Айболіт, Мальвіна, Буратіно, Гном Економ),емблеми з прав дитини ( право на харчування, право на лікування, право на освіту, право на любов та піклування), геометричні фігури, шаблон на ватмані «Ведмедика», цифри, картки для звукового аналізу, літери, картинки з зображенням фарб, зошита, абетки, картки з зображенням символів правил спілкування, музичний супровід.

Хід заняття

Вихователь. Діти, подивіться, яка в мене цікава книга. Героєм цієї книги є хлопчик. Звати його – Незнайко. Пригадуєте, ми читали, як Незнайко потрапляв у різні комічні ситуації? Як гадаєте чому? (Відповіді дітей: тому що він нічого не знає; тому що він не вчився в школі)

 

Дитина.  Дражне Незнайко хлоп’ят,

               Ображає він дівчат,

               Бешкетує, зневажає,

               Бо нічого він не знає.

 

Дитина Якби Незнайко раптом

                З’явився серед нас,

                Ми б його провчили

                Ми б його навчили.

( Чути шум. Заходить Незнайко.)

 

Незнайко. Кликали ви мене, друзі? Кого провчити? Чому навчити?

Вихователь. Здрастуй, Незнайко! Як добре, що ти до нас завітав. Хочеш, багато нового дізнатись?

Незнайко.  Е, ні! Тільки зразу я кажу,

                  Я навчатись не люблю. (йде до дверей)

Вихователь. Зачекай! Не поспішай!

                      Разом з дітками пограй!

 Дитина. Зрозумій, що навчатись

                 Це неначе, як змагатись.

                 Перемогу одержав

                 І нової забажав.

Дитина.   Як чудово все у світі знати.

                 Вміти читати, лічити, писати.

                 Розумними дітьми зростати,

                  Права свої реалізувати.

Вихователь. Діти, що таке права? ( Права – це те, що ти можеш робити, те в чому не можна відмовляти) В яких документах вони записані? (Права записані в Декларації та в Конвенції прав дитини)

Незнайко. Ну гаразд, я залишаюсь

                   Разом з вами понавчаюсь

                   І про права свої дізнаюсь.

Вихователь. Діти! Ви чуєте музику? Це Веселка йде до нас у гості.

Психогімнастика

Веселка: Давайте зробимо всі велике коло – це коло емоцій. Але всі емоції розсипалися і нам потрібно їх зібрати, і допоможе нам в цьому чарівний клубочок. Я буду називати емоцію, ви мені її покажете, і я зберу її в клубочок:

  • Теплий промінчик сонця упав на квітку (радість);
  • Осіння хмаринка плаче (сум);
  • Зайчик злякався лисицю (страх);
  • Лев розлютився (гнів);
  • Маленький гном несе велику шишку (важко);
  • Червона Шапочка побачила в лісі жирафа (здивування);
  • Іван – царевич переміг змія Горинича (гордість);
  • Попелюшка образилась, що її не взяли на бал.

 

  • Ось, подивіться, цілий клубочок емоцій, тепер вони не загубляться.

Дякую, вам діти! Я залишаю вас, мені потрібно поспішати по дуже важливим справам. До побачення!

 

Діти садяться на свої місця, вихователь одягає дітям «шапочки» героїв.

 

Вихователь. До нас у гості завітав казковий герой Айболіт.

Айболіт.

                  Фізкульт-привіт!

                  Вас вітає добрий лікар Айболіт!

                  Як доктор я вам всім скажу

                  Усі ви маєте права на лікування

                  Та на повноцінне харчування.  (показує емблеми)

 

                   А щоб не хворіти

                   Що треба робити?

Дитина.

                 Щоб здоровими зростати

                 Треба фрукти, овочі вживати.

Дитина.

                  Щоб не хворіти

                 Треба гартуватися,

              Загоряти на сонечку

                 І в річці купатися.

Дитина.  

                 І холодною водою

                 Вранці умиватися.

                 Після того рушничком

                 Гарно розтиратися.

Вихователь. Незнайко, розкажи малятам

                     Зранку робиш ти зарядку,

                    Фізкультурою ти займаєшся?

                     Водою вмиваєшся?

Незнайко.  Вранці я довгенько сплю

                    І зарядку не роблю.

                   Хочу я і ще зізнатись…

                   Я солодощі люблю

                   Цілий день я їх жую.

Айболіт.

                    Щоб здоров’я добре мати,

                   Треба звички ці кидати.

                   Згодні ви, малята?

                   Ну, швиденько, піднімайтесь

                   Фізкультурою займайтесь.

Фізхвилинка

Вихователь. До нас завітали казкові герої Буратіно та Мальвіна.

Буратіно.

                 На освіту діти право мають,

                 Їх без знань не залишають. (Показує емблему)

Мальвіна.

                  Ми не дамо Незнайці сумувати

                  Почнемо в розумові ігри грати.

Вихователь та Незнайка роздають по 1 геометричній фігурі кожній дитині.

Завдання 1.  « Виклади ведмедика з геометричних фігур»

Завдання 2. « Порахуй геометричні фігури і виклади їх цифрою»

Скільки кружечків?

Скільки квадратів?

Скільки трикутників?

Скільки прямокутників?

Скільки овалів?

Завдання 3. «Виріши задачі»

Задача №1

Буратіно готується до школи, йому треба придбати фарби,які коштують 5 гривень та зошит, який коштує 2 гривні. Скільки потрібно витратити Буратіно грошей? 5+2=7

Задача№2

У Мальвіни було 10 гривень. 4 гривні вона витратила на «Абетку». Скільки в неї залишилося грошей? 10-4=6

Діти викладають та проговорюють приклад.

Вихователь. Добре, впорались з задачами. А тепер відгадайте загадку:

Хтось на біле полотно

Чорне висипав пшоно.

Як зумієш позбирати,

Зможеш книжку прочитати. (ЛІТЕРИ)

Завдання 4. Звуковий аналіз слова ЛІТЕРИ

  1. Який перший звук в цьому слові?
  2. Який голосний чи приголосний?
  3. Твердий чи м’який?
  4. Якою фішкою позначимо?
  5. Скільки всього голосних?
  6. Скільки приголосних?
  7. Скільки всього звуків?
  8. Скільки складів?

Виходить Гном-Економ.

                                             Я Гном-Економ

                                            Нагадаю вам знов

                                            Про права дитини

                                            На сім’ю та на любов.  (емблема)

                                             Пропоную пограти в гру про сім’ю.

Завдання 5. Гра «Дохід та витрати»

Незнайко. А що таке дохід? А що таке витрати?

Відповіді дітей: Дохід – це коли гроші приходять в сім’ю.

                             Витрати – коли гроші на щось витрачаються.

  1. Тато отримав зарплату.
  2. Захворіла бабуся.
  3. Дідусь виграв в лотерею гроші.
  4. Бабуся загубила гаманець.
  5. Сім’я заплатила за світло та воду.
  6. Мама купила до чаю цукерки.
  7. Син порвав штани.
  8. Тата одержав премію.
  9. Продали частину врожаю огірків.

 Вихователь. Незнайко, а в тебе є друзі?

  Незнайко. Були в мене друзі, тільки я з ними посварився.   

  Вихователь. Дуже шкода. А хочеш ми тебе навчимо, як з друзями помиритися?

  Незнайко. Так, хочу!

  Діти (хором)   Дай скоріш мізинчик свій,

                              Зачепи його за мій.

                              Мізин-мізин-мізинець –

                              Помирив нас, молодець!

Вихователь. Послухай, Незнайко, правила спілкування, щоб ніколи більш з друзями не сваритись.

  1. Тепло свого серця віддавай друзям.
  2.  Завжди ділися з товаришами гостинцями, іграшками.
  3. Допомагай товаришеві у скруті.
  4. Якщо хтось плаче, підійди і втіш його.
  5. Не сварися з товаришами, грайся дружно.

Вихователь. Закріпимо ці правила танцем «Дружба»

Незнайко. Мені сподобалось у вас.

                  Може прийду, ще раз.

                        Свої права запам’ятав,

                        Картки на згадку я забрав.

Категорія: Мої статті | Додав: Anelok (20.07.2016)
Переглядів: 877 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Щоб додати необхідна авторизація
Copyright Bilyk Elena © 2015